بازرگانی نیشگاز

نیشــــــ گــــاز

بازرگانی واردات قطعات خودرو

پشتیبانی 24/7

09170013337

شعبه ها

دبی / تهران / شیراز

قیمت کارخانه ای جدید لاماری ایما اعلام شد

دسته بندی مقالات

قیمت کارخانه ای جدید لاماری ایما اعلام شد
32
۱۳ اسفند ۱۴۰۱
پیشقدم

قیمت کارخانه ای جدید لاماری ایما اعلام شد

در پی افزایش شدید قیمت ارز و قطعات، شرکت آرین پارس موتور قیمت محصول چینی خود یعنی لاماری ایما را افزایش می دهد.
شرکت آرین پارس موتور که نخستین محصول سواری خود را سال گذشته با 989 میلیون تومان به بازار ایران عرضه کرد و پس از آن قیمت لاماری ایما در دو مرحله افزایش قیمت به 1 میلیارد و 94 میلیون تومان رسید.
لاماری ایما در ابتدا چند مرحله در سیستم قرعه‌‌کشی به فروش رسید و در چند ماه گذشته نیز فروش آن تنها از طریق بورس کالا صورت پذیرفته است. این خودرو هفته آینده در چهاردهم اسفند ماه با قیمت پایه 981 میلیون تومان برای چندمین بار در بورس کالا عرضه خواهد شد. با این حال در آخرین عرضه در تاریخ 4 بهمن ماه، این خودرو در بورس کالا با میانگین قیمت بیش از 1.8 میلیارد تومان کشف قیمت شده است.

حالا شنیده‌ها حاکی از آن است که شرکت آرین پارس موتور به وزارت صمت اعلام کرده عرضه اسفند ماه لاماری ایما، آخرین عرضه این خودرو با قیمت پایه 981 میلیون تومان است و دور بعدی فروش لاماری ایما با افزایش قیمت 25 درصدی همراه خواهد بود. از آنجایی که لاماری ایما به صورت SKD به ایران می‌آید و در کارخانه آرین پارس موتور مونتاژ می‌شود، قیمت این محصول وابستگی بالایی به نرخ ارز دارد. این وابستگی در حالی است که شرکت‌های تولید کننده با مشکل تامین ارز نیمایی مواجه هستند. از سوی دیگر به نظر می‌رسد تامین کنندگان قطعات داخلی این خودرو نیز که خود مواد اولیه را به ایران وارد می‌کنند نیز با همین مساله دست به گریبانند و آن‌ها نیز به دنبال افزایش قیمت قطعات هستند. لاماری ایما در سال جدید با قیمت مصوب یک میلیارد و 386 میلیون تومان عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع

با ما تماس بگیرید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به بازرگانی نیشــ گــاز می باشد.

www.Nishgaz.com