بازرگانی نیشگاز

نیشــــــ گــــاز

بازرگانی واردات قطعات خودرو

پشتیبانی 24/7

09170013337

شعبه ها

دبی / تهران / شیراز

مجلس به شورای رقابت: دستورالعمل فروش خودرو را اصلاح کنید!

دسته بندی مقالات

مجلس به شورای رقابت: دستورالعمل فروش خودرو را اصلاح کنید!
46
۲۳ بهمن ۱۴۰۱
پیشقدم

مجلس به شورای رقابت: دستورالعمل فروش خودرو را اصلاح کنید!

یکی از اعضای کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت بازار خودروی کشور گفت فروش خودرو از طریق قرعه کشی به صلاح کشور نیست و به همین علت دستورالعمل شورای رقابت باید اصلاح شود. در این راستا، منطقی ترین روش عرضه خودرو ها در بورس کالا است.
«جعفر قادری» در گفت‌وگویی در مورد دستورالعمل خودرویی شورای رقابت اعلام کرد: شورای رقابت در این زمینه اشتباه فاحشی را مرتکب شد، زیرا عرضه خودرو نسبت به تقاضا کمتر است و امروز خودرو یک کالای سرمایه‌ای محسوب می‌شود.
وی معتقد است که ادامه قرعه‌کشی به هر نحوی حاصلی جز صف‌های خرید طولانی و ادامه شرایط ملتهب بازار ندارد. قادری با بیان اینکه بررسی‌ها نشان می‌دهد، راهی جز عرضه خودرو از طریق بورس برای برقراری عدالت وجود ندارد، بیان داشت: نکته‌ای که در خصوص عرضه خودرو در بورس کالا وجود دارد، نخست واقعی شدن قیمت‌ها است تا تولیدکننده نیز بتواند بر توسعه و رشد تولید تمرکز کند. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: موضوع بعدی، مابه‌التفاوت قیمت در رقابت است که باید جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان که در بخش خودرو فعالیت می‌کنند، هزینه شده یا به نوعی به اقشار محروم جامعه برگردد. وی تاکید کرد: برای اینکه خودروساز ضرر نکند، باید قیمت‌ها واقعی شوند و در ادامه مابه‌التفاوت قیمت در بخش سود حاصله در اختیار دولت قرار گیرد و برای مصارف عمومی کشور هزینه شود. قادری در پایان گفت: شورای رقابت باید مصوبه اخیر خود را اصلاح کند؛ زیرا منطقی‌ترین شکل این است که خودرو از طریق بورس عرضه شود و قرعه‌کشی هیچ یک از شرایط رقابتی و مطلوب را برای بازیگران بازار خودرو از جمله خودروساز و مصرف‌کننده ندارد. «مجید عشقی»، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار پس از جلسه اخیر شورای عالی بورس که روز سه‌شنبه (۱۸ بهمن ماه) برگزار شد، اعلام کرد: در شورای عالی بورس با اجماع آرا، بحث عرضه خودرو در بورس کالا مصوب و این امر از سر گرفته خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: دستورالعمل‌ شورای رقابت مورد بررسی قرار گرفت و از مراجع ذی‌صلاح برای حل این موضوع پیگیری خواهیم کرد. عشقی افزود: همچنین فرآیند عرضه خودروهای وارداتی در بورس کالا ادامه پیدا می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع

با ما تماس بگیرید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به بازرگانی نیشــ گــاز می باشد.

www.Nishgaz.com