بازرگانی نیشگاز

نیشــــــ گــــاز

بازرگانی واردات قطعات خودرو

پشتیبانی 24/7

09170013337

شعبه ها

دبی / تهران / شیراز

مجلس نحوه عرضه خودرو در سال 1402 را اعلام کرد

دسته بندی مقالات

مجلس نحوه عرضه خودرو در سال 1402 را اعلام کرد
60
۱۹ بهمن ۱۴۰۱
پیشقدم

مجلس نحوه عرضه خودرو در سال 1402 را اعلام کرد

کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1402 مجلس شورای اسلامی به حواشی روز های اخیر پایان داد و با مشخص کردن راهکار فروش خودرو ها و حدود شورای رقابت، نحوه فروش خودرو های تولید داخل در سال 1402 را اعلام کرد.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ خبر داد:
کمیسیون تلفیق تصویب کرد که شرکت‌های خودروساز داخلی موظف هستند، از ابتدای سال 1402 خودروهای تولیدی خود را از طریق بورس کالا و براساس ضوابط مربوطه عرضه کنند شورای رقابت موظف است تا پایان فروردین‌ماه سال آینده قیمت جدید خودروها را براساس آنالیز هزینه تمام شده مورد تایید حسابرس محاسبه و در بازه‌های حداکثر سه ماه مجددا بروزرسانی کنند.
شرکت‌ بورس کالا موظف است ۸۵ درصد مابه‌التفاوت قیمت کشف شده در بورس کالا و قیمت مصوب شورای رقابت را به حساب تمرکز وجوه وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها واریز کند تا به منظور توسعه حمل و نقل عمومی درون شهری متناسب با شاخص جمعیت و محرومیت در قالب پرداخت به ذی‌نفع نهایی با نظارت وزارت کشور در اختیار شهرداری‌ها قرار دهند.
خلاصه مصوبه کمیسیون تلفیق:
خودروسازان از سال آینده تمام محصولات خود را در بورس کالا عرضه خواهند کرد. قیمتهای پایه جدید خودروها توسط شورای رقابت تعیین و پس از تایید حسابرس اعلام خواهد شد. (قیمتها حداکثر در بازه 3 ماهه بروز میشود) 85 درصد مابه‌التفاوت قیمت کشف شده در بورس کالا و قیمت پایه به حساب وزارت کشور و سازمان شهرداری‌ها واریز میشود. ( جهت توسعه حمل و نقل عمومی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع

با ما تماس بگیرید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به بازرگانی نیشــ گــاز می باشد.

www.Nishgaz.com