بازرگانی نیشگاز

نیشــــــ گــــاز

بازرگانی واردات قطعات خودرو

پشتیبانی 24/7

09170013337

شعبه ها

دبی / تهران / شیراز

نکته مهم درباره پرداخت خلافی هنگام خرید و فروش خودرو

دسته بندی مقالات

نکته مهم درباره پرداخت خلافی هنگام خرید و فروش خودرو
58
۴ بهمن ۱۴۰۱
پیشقدم

نکته مهم درباره پرداخت خلافی هنگام خرید و فروش خودرو

دانوتک: خرید و فروش خودرو از جمله معاملات سودآور در کشور ما به حساب می‌آید که لازم است هنگام انجام این کار قبل از هر گونه اقدام میزان پرداخت خلافی و مدارک مورد نیاز دیگر را بررسی کنند. به نظر شما چرا انجام این کار و مراجعه به مراکزی مانند تعویض پلاک و دریافت بیمه نامه برای خرید و فروش اتومبیل لازم است؟

خلافی خودرو و لزوم استعلام آن چیست؟
خلافی خودرو شامل تمامی تخلفات و مواردی است که مالک اتومبیل با انجام دادن آن‌ها توسط اتومبیل خود، قوانین راهنمایی و رانندگی را نقض کرده است. با توجه به مجهز شدن سامانه‌های پلیس به دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن و پیشرفته، امکان ثبت دقیق تخلفات فراهم شده که حتی کوچکترین تخلف نیز از دید پلیس مخفی نخواهد ماند.
عدم پرداخت عوارض آزادراهی، عدم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی مانند عبور از چراغ قرمز و… از این دست تخلفات هستند که تمامی آن‌ها به صورت کامل ثبت و ضبط شده‌اند. خلافی چه به صورت عمدی یا غیر عمد انجام شده باشد به صورت یک پرونده در نزد پلیس ثبت و نگهداری می‌شود. علاوه بر این جریمه‌هایی که رانندگان از پلیس راهور نیز دریافت کرده‌اند در دسته خلافی‌ها قرار می‌گیرد. پرداخت خلافی خودرو از ملزومات معامله خودرو است که خریدار بایستی به آن دقت داشته باشد تا با مکشلات بعدی روبرو نشود.
الزام استعلام خلافی خودرو
لزوم استعلام خلافی خودرو به دو علت انجام می‌شود که فرد مالک خودرو به عنوان خریدار بایستی نسبت به انجام آن اقدام کند.
۱. در هنگام خرید و فروش خودرو، حداقل قبل از معامله و حداکثر قبل از انجام تعویض پلاک یا فک آن.
۲. پیشگیری از اضافه شدن به جرایم قبلی با توجه به اینکه قبض‌های جریمه دارای مدت زمان مشخصی بوده و فرد موظف است طی این بازه زمانی جهت پرداخت جریمه اقدام کند در غیر اینصورت با تشدید مبلغ مواجه خواهد شد.
خرید و فروش خودرو و لزوم دریافت عدم خلافی
مانند هر کاری، انجام معاملات خودرویی نیز دارای مراحل خاص خود است که کسب اطلاعات در این زمینه علاوه بر افزایش سرعت اجرای روند کار باعث می‌شود تا از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری شود. یکی از مهم‌ترین مراحل تعویض پلاک است که پیش از آن، باید برای پرداخت خلافی اقدام کرد. از جمله دلایل مهم برای انجام این کار، مشخص شدن سرقتی بودن یا نبودن خودرو است.
فردی که به عنوان خریدار برای تعویض پلاک و پرداختن خلافی مراجعه می‌کند می‌تواند با یک استعلام از اصالت خودرو آگاهی پیدا کند. در غیر این صورت متحمل ضرر خواهد شد. در برخی موارد فروشنده با مدرکی جعلی از هویت خود اقدام به فروش می‌کند که این می‌تواند مشکلات متعددی را برای خریدار در آینده به وجود آورد.
از جمله مهم‌ترین دلایل دریافت پرداخت خلافی اتومبیل خریداری شده که باید به آن دقت شود، عدم مواجه شدن با لیست تخلفات رانندگی در هنگام فک پلاک برای مالک قبلی خودرو است، از این رو لازم است قبل از انجام هر گونه معامله و نوشتن قولنامه‌ای ابتدا وضعیت جرائم رانندگی فروشنده و اتومبیل را بررسی کرده باشید.
علاوه بر این، دریافت برگه عدم خلافی به عنوان یکی از اسناد مهم هنگام خرید و فروش ماشین شناخته می‌شود. تمامی جریمه‌های پرداخت نشده و معوقه را نشان می‌دهد که لازم است فروشنده ملزم است چند روز قبل از انجام معامله آن‌ها را پرداخت کرده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسترسی سریع

با ما تماس بگیرید

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به بازرگانی نیشــ گــاز می باشد.

www.Nishgaz.com